Coaching – Legnica

Coaching – Legnica
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

coaching (5)Coaching a psychoterapia
Związek coachingu z psychoterapią oraz różnicowanie tych dwóch pojęć nie jest wcale oczywiste dla większości osób. Pierwsze z nich stało się w dodatku ostatnio modne i bardzo często używane, a nawet nadużywane. Warto mieć świadomość, czym różnią się te dwa pojęcia i dlaczego zupełnie nie są tożsame.
Coaching to usługa polegająca na stworzeniu specyficznej więzi, w której profesjonalista pomaga klientowi w osiągnięciu jego celów życiowych albo zawodowych. Wykorzystując wiedzę psychologiczną naprowadza na dobre rozwiązania, niczego nie narzucając. To częsty mit na temat coachingu – wcale nie jest on formą mówienia komuś, co musi robić. Nie każdy, kto udziela rad, jest też coachem.
Z kolei psychoterapia kierowana jest do ludzi z problemami różnej natury. Prowadzi ją profesjonalny psychoterapeuta, który jest przygotowany do pomagania w konkretnym nurcie. Jego pomoc polega zwykle na wsparciu i szukaniu przyczyn niezadowalającej sytuacji życiowej. Psychoterapia jest czymś całkiem innym, niż coaching.

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: