Dystrybucja odwijaków Herrblitz

Dystrybucja odwijaków Herrblitz
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Jak zbudować najprostszy odwijak?

W trakcie prac wykończeniowych budynku, zwłaszcza w trakcie układania instalacji elektrycznej, bardzo przydatny okazuje się odwijak. Jest to narzędzie służące do odwijania, rozwijania lub nawijania przewodów oraz węży. Duże firmy budowlane zwykle posiadają na swoim wyposażeniu profesjonalne narzędzia tego typu. Jednak jeśli dopiero startujesz w tym biznesie, na początek, możesz przygotować sobie własny prowizoryczny sprzęt do rozwijania kabli ze szpuli, a zaoszczędzone fundusze wydać na bardziej niezbędny sprzęt.

Do tego by zbudować prosty odwijak wystarczy ciężka deska lub płyta stalowa do której pionowo przymocuje się rurę. Właśnie ta rura będzie stanowić trzpień, na który możemy montować szpulę z kablem. Niestety taki odwijak będzie tym ciężej pracował, im więcej będzie ważyć założona na niego szpula. Jeśli chcemy pracować z bardzo ciężkimi zwojami kabla najlepiej przy użyciu kilku kątowników skręcić rodzaj stelażu, na który poziomo położymy rurę stanowiącą trzpień do odwijania. Taka konstrukcja ograniczy tarcie szpuli o odwijak i sprawi, że rozwijanie kabli będzie łatwiejsze.

tagi kluczowe: Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki marki Herrblitz, Odwijaki w ofercie BTC maszyny, żarówka spaleniowa, krzem bezpostaciowy

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: