Jaki kierunek studiów wybrać?

Jaki kierunek studiów wybrać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jaki kierunek studiów wybrać?

co studiować, jaki kierunek studiów wybrać, studenci na uczelni
Wiele osób zadaje sobie pytanie jaki kierunek wybrać na studiach. Czy iść za głosem serca i wybrać to, co naprawdę lubimy i w czym czujemy się najlepiej, czy też może kierować się rozumem i wybrać taki kierunek, który – choć zbytnio nam nie odpowiada i nie interesujemy się nim – to jednak w przyszłości może dać pracę i wynagrodzenie, które pozwoli na godne życie. Jaki kierunek zatem wybrać?

Trudno odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie. Nie ma też sensu podawanie konkretnych nazw tychże kierunków. Trzeba przede wszystkim odpowiedzieć sobie na to, jakie dany kierunek oferuje mi możliwości rozwoju. Czy dany kierunek zapewni mi odpowiednie przygotowanie do pracy oraz czy uzyskam na nim kwalifikacje, które odpowiadają potrzebom nowoczesnej gospodarki XXI wieku. Istnieją kompetencje, które będą potrzebne w nadchodzących latach niezależnie od tego, na jaki kierunek studiów będzie popyt. Jakich zatem kwalifikacji powinien dostarczyć taki kierunek?

Oto lista najważniejszych umiejętności gospodarki przyszłości

Języki obce
Najważniejsza jest znajomość języków obcych – zwłaszcza języka angielskiego, jako dominującego języka przyszłości. Ważna będzie także znajomość innych języków krajów z grupy BRICS czyli portugalskiego (odmiana brazylijska), rosyjskiego oraz chińskiego. Ważnymi językami mogą być także język hiszpański (odmiana latynoska) oraz język arabski. Z polskiego punktu widzenia przydatna jest także znajomość języka niemieckiego oraz francuskiego, ze względu na powszechne kontakty handlowe z tymi krajami. Oprócz angielskiego wybierz przynajmniej jeszcze dwa języki obce do nauki.

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: