Pięć obszarów występowania stresów

Pięć obszarów występowania stresów
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jakim prawem odczuwają zmęczenie, jeżeli przez cały dzień przebywają w domu? Brak wyraźnych przyczyn ich złego stanu psychicznego czyni je bardzo niespokojnymi, nieszczęśliwymi i winnymi.

Należy w pierwszej kolejności zrozumieć, że dom, bez względu na to, jak spokojny, może się wydawać dla osób postronnych, jest źródłem stresów. Stresy tam występujące różnią się od tych, jakie towarzyszą pracy zawodowej, lecz nie są przez to mniej przykre, co powinno uczulić was na istnienie specjalnych obszarów, w których występuje stres w waszym życiu: Radzę zapisywać obserwacje w wypadku agresji lub nadmiernego lęku u dzieci, tak abyście miały trwały zapis okresów w ciągu dnia, sytuacji oraz okoliczności, które powodują, że czujecie się nadmiernie spięte lub nie dajecie sobie rady.

Moje badania pozwoliły określić pięć obszarów występowania stresów, które najprawdopodobniej mają wpływ na życie młodych matek. W celu ułatwienia wam analizy waszego stylu życia w kategoriach tych „miejsc zapalnych” włączyłem je do ankiety składającej się z trzydziestu stwierdzeń.’Aby przeprowadzić tę analizę, wystarczy, że zaznaczycie te zdania, które opisują pewien aspekt waszego zachowania się. I

-1. W domu czuję się samotna- i odizolowana.

-2. Jeżeli moje dziecko zraniłoby się boleśnie, nie wiedziałabym, jak zareagować.

psychologów i psychiatrów rozpoznało szkodliwe konsekwencje wynikające ze „złudzenia wszechmocy”, które powstaje wskutek zaufania do złej informacji. Doktor Mclntosh, prezydent Barnard College w No|wym Jorku, powiedział o niektórych młodych rodzicach:

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: