Praca zespołowa

Praca zespołowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Praca zespołowa
Ważne moim zdaniem będzie także to, czy dany absolwent uczelni będzie potrafił zarządzać projektami oraz jak będzie pracował w zespole z innymi. Czy będzie posiadał odpowiednie zdolności komunikacyjne i negocjacyjne, by efektywnie zarządzać lub kooperować ze swoimi współpracownikami.

Trzy ważne umiejętności
Na koniec napiszę trzy ważne kompetencje – kreatywność, samodzielność oraz przedsiębiorczość. Nie możesz już liczyć na to, że państwo zapewni Ci pracę, godną płacę itp. rzeczy. Politycy troszczą się o własne interesy, a nie o Twoje. Ty sam musisz o nie zadbać. Realizuj własne pomysły, myśl rozsądnie, kalkuluj czy coś Ci się opłaca czy nie oraz racjonalnie zarządzaj swoimi finansami. Takie umiejętności zawsze Ci się przydadzą. Weź sprawy w swoje ręce i przestań oglądać się na innych.

ZOBACZ: Czy warto zarabiać w polskim Internecie?

Wybierając kierunek pamiętaj o powyższej liście. Studia muszą Ci dać to co jest napisane powyżej. Jeżeli kierunek, który chcesz wybrać nie gwarantuje Ci zdobycia powyższych umiejętności to go nie wybieraj lub z niego czym prędzej zrezygnuj, jeżeli już go wybrałeś. Po co Ci studia politologiczne, historyczne czy…jakaś europeistyka (nie mam pojęcia do czego przygotowuje ten kierunek, nieco podobny do PRL-owskiego „leninizmu” czy „marksizmu”)?

Dużo lepszym rozwiązaniem będą studia, które dotykają pola finansów, prawa, podatków, programowania aplikacji komputerowych czy też nowoczesnej medycyny. Chyba nie chcesz po studiach zasilić szeregów ludzi bezrobotnych lub osób zbierających truskawki w Holandii? Oczywiście, że nie chcesz, zatem kierunek studiów wybieraj z głową i myśl o swojej przyszłości.

W komentarzu napisz jaki kierunek studiów wybrałeś lub zamierzasz wybrać oraz jakie korzyści dla Ciebie on oferuje. Jeżeli już ukończyłeś studia napisz o swoich wrażeniach i konsekwencjach swego wyboru? Czy był on słuszny? Czy zyskałeś czy też straciłeś? Podziel się swoją opinią!

Drogi Studencie! Polecam Ci niezwykle wartościowego ebooka Jak napisać, przepisać i z sukcesem obronić pracę dyplomową Alicji Kaszyńskiej. Po przeczytaniu tej książki obronisz się na 5!

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: