Zarządzanie i marketing

Zarządzanie i marketing
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Zarządzanie i marketing to kierunek studiów, który był bardzo popularny przez kilkanaście lat. Później nastąpił odwrót w stronę przeciwną. Absolwenci tego kierunku zaczęli być przez potencjalnych pracodawców traktowani z lekceważeniem. Przeciwnicy tego kierunku uważają, że uczy się na nim o wszystkim i o niczym. Częstym zarzutem jest także opinia, że w Polsce zbyt wiele osób chciałoby zarządzać, a brakuje tych do wykonywania prostych czynności. Faktem jest, że mamy bardzo wielu absolwentów tego kierunku i nie ma dla nich wszystkich pracy związanej z kierunkiem kształcenia.

Zarządzanie i marketing to studia bardzo wszechstronne, które przygotowują do pracy w wielu różnych branżach i instytucjach. Z całą pewnością jest to dobry kierunek dla tych osób, które interesują się zagadnieniami biznesowymi a w przyszłości planują rozpoczęcie własnej działalności. Na takich studiach można dowiedzieć się wielu przydatnych rzeczy. Odbywają się zajęcia z takich dziedzin jak: zarządzanie personelem, etyka, marketing polityczny, przemysłowy, system zarządzania wiedzą, bankowość oraz finanse.

Studiując zarządzanie i marketing można dowiedzieć się jak budować przewagę rynkową przedsiębiorstwa, jak pracować nad pozytywnym wizerunkiem firmy w otoczeniu, a także co znaczy pojęcie platforma e-learningowa. Poruszane są również takie zagadnienia jak: zarządzanie wiedzą w organizacji, zasady logiki oraz sztuka negocjacji.

Wielu absolwentów przyznaje, że w późniejszym życiu najbardziej przydały im się zajęcia z psychologii i socjologii. Dziedziny te jeszcze do niedawna były bagatelizowane, dzisiaj jednak coraz więcej osób przekonuje się, że znajomość psychiki odgrywa ważną rolę również w biznesie. Na takim kierunku studiów odbywają się także zajęcia z matematyki, statystyki oraz prowadzona jest nauka języków obcych. Uzupełnienie wszystkich wykładanych dziedzin stanowi informatyka. Na zajęciach tych studenci uczą się jak w praktyce korzystać z różnych programów, które są pomocne w biznesie.

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: