Związek nauczycielstwa polskiego Zielona Góra

Związek nauczycielstwa polskiego Zielona Góra
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Nauczyciele decydują o strajku

Już od dłuższego czasu nauczyciele w polskich szkołach noszą się z zamiarem strajku. Rodzice, jak i uczniowie szkół nie są zadowoleni z takiego obrotu sprawy między innymi dlatego, że nadchodzi wiosna, a wraz z nią najważniejsze egzaminy szkolne.
Kiedy dojdzie do protestu? Jak informuje Związek Nauczycielstwa Polskiego ma się to stać 8 kwietnia, nie wiadomo natomiast jak długo potrwa zapowiadany strajk. Data jest o tyle niefortunna, iż 10 kwietnia rozpoczną się egzaminy gimnazjalne, które potrwają trzy dni. ZNP nie informuje w jaki sposób nauczyciele chcą protestować i jaki wpływ będzie to miało na przebieg egzaminów.
Zanim jednak strajk się ziści w szkołach i przedszkolach zostanie przeprowadzone referendum, podczas którego nauczyciele wypowiedzą się na temat protestów. Od jego wyniku będzie zależało to, czy strajk dojdzie do skutku.
Aby referendum było ważne, musi wziąć w nim udział ponad połowa pracowników, a ponad połowa z nich musi potwierdzić chęć udziału w strajku aby ten się odbył.
Pozostaje nam jedynie czekać na wyniki marcowego referendum i liczyć na to iż ewentualny protest nauczycieli nie zakłóci przebiegu egzaminów szkolnych.

Zobacz także nasze inne wpisy o nauce:

About the author /


Related Articles

Znp Chorzów:

Znp Garwolin:

Znp Katowice: